Як тільки ви створили сайт, починаєте заповнювати його різноманітної цікавою інформацією, чекати своїх користувачів. Але тут відразу ж приходить питання: "Як мені розкрутити свій проект?». Справа в тому, що розкрутити свій інтернет-ресурс можна, причому тут використовують найрізноманітніші методи розкрутки. Однак саме зараз мені доведеться виділити тільки два способи: платний і безкоштовний. І тут починається паніка. "Ви ж говорили про те, що все буде безкоштовно, що вам все обійдеться в копійки!». Так я ж не змушую користуватися вас методами платного просування свого проекту! Чому б не почати з безкоштовного, а там, якщо ви не отримаєте ніякої віддачі (таке може статися в оном випадку на мільйон), то можна потихеньку користуватися платними методами, якщо, звичайно, є бажання.
Якщо правильно розкрутити проект, то в майбутньому не буде ніяких проблем. Ви вже не будете працювати такими темпами, як доводилося "пахати" при безкоштовної розкрутки на початковому етапі. Далі потрібно лише стежити за сайтом, писати туди інформацію, закуповувати трішечки ссилочек для розігріву і т д.
Дуже складно що-небудь робити, коли проект тільки починає своє вільне плавання, тобто у нього нічого немає. Головна і найбільш складна робота припадає на початок будь-якого інтернет-проекту.
Раз уже ми вже заговорили про безкоштовну розкручування свого сайту, тоді слід звернути величезну увагу на попередні мої пости з внутрішньої оптимізацією. Це стосується створення семантичного ядра, оптимізації текстів під певні ключові запити і внутрішньої перелинковке сторінок сайту. Тут підходить дуже важливий етап, коли слід поставити оцінку свого сайту. Потрібно посидіти і подумати, максимально Чи створено функціонал ресурсу, його зручність з точки зору відвідувача. Зазвичай, подібні висновки дуже складно зробити самостійно, тому спеціально для цього існують близькі. Ось і ознайомте їх зі своїм сайтом, дайте час на те, щоб ця людина посидів на ресурсі, поклацати, оцінив його можливості. Тоді вам зможуть сказати, що десь була помилка, десь було незручно переходити на сторінки сайту, десь ваш шаблон розтікався на кілька потоків (в сенсі просто губилася картинка). Як тільки подібні висновки будуть виконані, слід починати працювати над зовнішньою оптимізацією. Звичайно, про неї ми ще будемо розмовляти більш докладно і розглядати кожну дрібницю, а в цьому пості просто трохи того, що доведеться робити перші пару-трійку місяців.
Перше, що потрібно - це постійно працювати над повною індексацією свого сайту. Зазвичай, Яндекс не приймає абсолютно всі сторінки сайту, тому потрібно працювати максимально, щоб вони всі потрапили в індекс (це окрема тема для розмови).
Нарощування посилальної маси - це вже відноситься більше до платного методу, але можна ж використовувати і безкоштовні. Наприклад: коментувати блоги, вставляючи свою ссилочку, реєструватися в соціальних мережах, закладках (а туди пошукові роботи заходять постійно). Загалом, потрібно залишити максимальну кількість посилань на свій ресурс.
Якщо раніше цінували кількість, то сьогодні роботи цінують якість посилань, а саме траст донорів (сайти, які поставили посилання на ваш ресурс). Але не слід забувати про те, що будь-яке посилання повинна працювати на вас, а не проти вас. Це пояснюється правильним анкором, дизайном самої посилання, її розташуванням і, звичайно, куди ж вона веде. Самі зрозумійте, що якщо посилання веде на конкретну смітник, де нічого немає, то не ставте її. Навіщо користувачу такий сайт? Що він може знайти там корисного? Якщо навіть він і потрапить на сайт, то відразу ж покине його. А ви не зрозумієте, чому ж час проводження на сайті доводиться ближче до нуля. Та тому, що подібні проекти не залучають користувача. Вони повинні бути максимально корисними і привабливими. А про це вже піклується сам вебмастер.
Так от, нарощування посилальної маси - ваша щоденна обов'язок. Але не забуваємо про те, що паралельно нам потрібно заповнювати ресурс, оптимізувати кожну статтю під певні пошукові запити.
Як бачите, головного болю вистачає. Саме тому оптимізатори своїх проектів вибирають платні методи. По крайней мере, вони діють і віднімають той мінімум часу, який повинен існувати на закупівлю посилань.
Так от, починайте розкрутку сайту з внутрішніх показників. Внутрішня оптимізація сайту допомагає і не сумнівайтеся в цьому. Причому, якщо зробите все правильно, то цей фундамент буде працювати на вас далі.
Наступні етапи - зовнішня оптимізація. Нарощування посилальної маси (це головне).
Так що поспішайте обробляти цю інформацію і вперед в бій. Але не забувайте, що про все про це ми будемо окремо говорити, так як тематика складно, тим більше для користувача-новачка.
До наступного поста!
|